30 października 2023

Systemy monitoringu i kontroli dostępu

Doradzimy jakie systemy monitoringu i kontroli dostępu warto zainstalować zarówno w domu, w miejscu pracy jak i w miejscu publicznym

Jakie kamery wybrać do firmy?

Dobry monitoring to podstawa prowadzenia biznesu, szczególnie jeśli obracasz dużymi sumami. Obecnie rynek oferuje bardzo wiele możliwości dla tych, którzy szukają systemu wizyjnego do firmy. Jeśli wybierasz go pierwszy raz, szybko zorientujesz się, że zadanie nie należy do najłatwiejszych. Wystarczy jednak, że określisz dokładnie swoje potrzeby i już będziesz wiedzieć, czym kierować się przy zakupie. Podpowiadamy zatem jak wybrać odpowiedni system monitoringowy do firmy.

Monitoring przemysłowy to bardzo ważna sprawa, która wspiera prowadzenie biznesu. Otóż jeśli chcesz właściwie chronić swoją firmę i przestać martwić się stanem majątkowym, pomyśl o instalacji kamer w firmie. Oto o czym należy pamiętać w trakcie zakupu.

Jaki system wybrać?
Na rynku dostępne są rozwiązania analogowe, cyfrowe oraz hybrydy. Całkiem niedawno analogowe systemy monitorujące występowały powszechnie, co jednak powoli zmienia się na rzecz opracowań cyfrowych. Pomiędzy tymi rozwiązaniami stosuje się fazę przejściową, gdzie analogi krzyżowane są z cyfrą w formy hybrydowe. Działają one tak, że dostosowują kamery analogowe do cyfrowych systemów sczytywania danych. Lepiej zatem nie opierać swojego monitoringu na systemach analogowych i decydować się na te hybrydowe lub cyfrowe. Wiąże się to z faktem, że postęp technologiczny i tak koniec końców wymusi pełną cyfryzację. Dodatkowo cyfrowe rozwiązania w ostatnim czasie znacznie potaniały, przez co dobrej klasy kamerkę IP można kupić już od 200 zł. Pamiętaj jednak, że jeśli na poważnie myślisz o skutecznym monitoringu swojej firmy, wybierz coś, co za kilka lat wciąż będzie skutecznie spełniać swoją rolę.

Dobierz funkcje
Systemy do monitoringu przemysłowego różnią się między sobą posiadanymi funkcjami. Oczywiści im więcej opcji, tym większa cena. Dlatego już na wstępnie należy określić swoje potrzeby i świadomie kierować się nimi podczas poszukiwań. Są jednak rozwiązania, które każdy monitoring po prostu musi posiadać, jeśli ma gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednym z nich jest detekcja ruchu. Otóż urządzenie z taką funkcją powiadamia właściciela w sytuacji, gdy zostanie zarejestrowane podejrzane zachowanie i prześle nagranie na serwer. Jeśli Twoja firma posiada dużą ilością pomieszczeń, będziesz potrzebować większej ilości kamer, dlatego upewnij się, że będziesz mieć podgląd ze wszystkich jednocześnie. Dzięki temu dokładnie prześledzisz, w jakim kierunku przemieszcza się podejrzana osoba. Następną kwestią jest wysyłka zarejestrowanych plików. Ważne jest, aby można było je bezpieczne wysyłać i przechowywać. Upewnij się zatem czy nagrania przesyłane są do właściwego systemu. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje to wybieraj te, które sprostają Twoim obecnym potrzebom. Określ gdzie i kiedy kamera będzie nagrywać oraz czy będzie znajdować się w pomieszczeniu oraz o jakiej porze dnia i nocy będzie monitorować.