30 października 2023

Systemy monitoringu i kontroli dostępu

Doradzimy jakie systemy monitoringu i kontroli dostępu warto zainstalować zarówno w domu, w miejscu pracy jak i w miejscu publicznym

Montujemy system alarmowy

Obecnie możemy być dumni z tego, że żyjemy w XXI wieku i jesteśmy świadkami ogromnego postępu technologicznego i różnorodnych zmian, które mają na celu ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Przy wszystkich zaletach, musimy mieć również świadomość istniejących zagrożeń, jakie wiążą się z postępem cywilizacyjnym. Na szczęście i na to wymyślono rozwiązanie, jak systemy alarmowe.

System alarmowy to zespół urządzeń, które służą do zabezpieczenia danego obiektu przed włamaniem. Stąd najczęściej nazywa się go systemem alarmu włamania. Wykorzystuje się w nich pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach i bramach garażowych, gdzie wzbudzenie czujnika uruchamia alarm. System jest przeważnie uzbrajany i rozbrajany poprzez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez właściciela. Dzisiejsze mechanizm są łatwe w obsłudze, zwiększając bezpieczeństwo całego obiektu, którym może być nasza firma, magazyn lub dom.

Czemu warto?
Ponieważ systemy alarmowe to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony, która pozwala zapewnić komfort i bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim. Firma ALTES. Systemy Zabezpieczeń i Inteligentne Budynki specjalizuje się od 10 lat w instalacji systemów zabezpieczeń. Eksperci wykonują szczegółowe analizy oraz stosują nowoczesny sprzęt, co sprawia, że jakość obsługi jest wysoka. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoje najbliższe otoczenie jest chronione. Włamanie czy ingerencja nieporządnych osób w nasze życie prywatne i zawodowe wiąże się z przykrymi konsekwencjami, dlatego warto zabezpieczyć się przed taką ewentualnością. Po zainstalowaniu systemu nie będziesz musiał tracić nerw zastanawiając się nad tym, czy Twój dom bądź firma są bezpieczne. Zapracowane lub rzadko przebywające w domu osoby otrzymują w ten sposób spokój i komfort psychiczny potrzebny do lepszego wykonywania swoich obowiązków.

Jak działa system?
Innowacyjne ulepszenia sprawiają, że klienci do podstawowego pakietu otrzymują możliwość sterowania systemem z dowolnego miejsca za pomocą najróżniejszych urządzeń mobilnych. Elementy systemu są odporne na czynniki zewnętrzne, co sprawia, że można je sukcesywnie montować na zewnątrz zwiększając zasięg działania alarmu. Instalacja wygląda tak, że eksperci firmy ALTES wysyłani są do klienta i zapoznają się z danym obszarem, przygotowując dokładny plan. Specjalnie opracowany projekt jest omawiany z klientem a po jego akceptacji przystępuje się do montażu. W zależności od potrzeb użytkownika, system może zostać wzbogacony o dodatkowe zastosowanie, jak włączanie i wyłączanie systemu zraszania ogrodu oraz zamykane i otwierane rolet okiennych przy użyciu SMSa.