30 października 2023

Systemy monitoringu i kontroli dostępu

Doradzimy jakie systemy monitoringu i kontroli dostępu warto zainstalować zarówno w domu, w miejscu pracy jak i w miejscu publicznym

Zalety posiadania systemu alarmowego

Posiadanie systemu alarmowego nie tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z konsekwencjami włamania bądź pożaru. Jest to szczególnie istotne, jeśli w naszym domu czy firmie posiadamy cenny sprzęt i meble. Właściwie dobrany i zainstalowany system alarmowy to gwarancja bezpieczeństwa, która przyniesie Tobie wiele korzyści.

Systemy alarmowe montowane przez ALTES to niezawodne oraz łatwe w obsłudze urządzenia. Operowanie nimi jest niezwykle przejrzyste i intuicyjne, co znacznie podnosi komfort ich użytkowania. Dodatkowo firma gwarantuje szybki i sprawny montaż systemu alarmowego tak, aby klient mógł jak najszybciej zostać objęty ochroną. Oferowany system może zostać zintegrowany z monitoringiem wizyjnym tak, aby stworzyć jeszcze wydajniejszą kontrolę bezpieczeństwa.

Po co się chronić?
Rozwój cywilizacyjny sprawił, że przestępcy na różne sposoby próbują odebrać nam ciężko skompletowane mienie. Choć może wydawać nam się, że nikt nie pokusi się właśnie na nasze rzeczy, to pamiętaj, że myślała tak każda ofiara kradzieży. Konsekwencje włamania mogą okazać się wręcz tragiczne, jeśli np. złodzieje pozbawią Cię firmowego drogiego i specjalistycznego sprzętu, którego nie zdążyłeś jeszcze ubezpieczyć. Nie mówiąc oczywiście o zawartości sejfu czy kasy fiskalnej. Odkupienie urządzenia firmowego czasami przerasta możliwości poszkodowanego, dla którego nieszczęście takie oznacza konieczność zamknięcia swojej działalności. Niestety przestępczość na świecie szybko wzrasta, dlatego przeciętny człowiek pragnie we własnym domu stworzyć bezpieczny azyl i odciąć się od wszystkich problemów i wad tego świata. Dobrze dobrany system alarmowy sprawi, że poczujesz głęboki spokój i pozbędziesz się zbędnego stresu. Połączony z monitoringiem pozwoli na sprawdzenie takich rzeczy, jak np. włączone żelazko, zasunięte rolety czy zraszacze w ogrodzie. Co więcej, system pozwoli również na wyłączenie tych urządzeń za pomocą zdalnego sterowania. Zamiast tracić nerwy na nieustanne myślenie o tym, czy Twój dom i firma są bezpieczne, będziesz mógł poświęcić się wydajniejszej pracy i swoim pasją.

Jakie urządzenia będą potrzebne?
Typowe systemy alarmowe składają się z centrali alarmowej, czujek, sygnalizatora oraz manipulatora. Często znajdziemy w nich również urządzenia przekazujące informacje o stanie systemu, za pomocą sieci telefonii stacjonarnej, komórkowej (moduły GSM) oraz Internetu (TCP/IP). Profesjonalne firmy umożliwiają również zastosowanie modułu radiolinii do zdalnego włączania i wyłączania stanu czuwania alarmu, wygodnym pilotem. Z reguły stosowane są również przyciski napadowe, które umożliwiają mieszkańcom wywołanie alarmu w chwili, gdy sami poczują się zagrożeni.