Jak ukryć instalacje elektryczne?

Będąc w jakimkolwiek budynku, gdzie po ścianach pną się kable, zdajesz sobie sprawę jak to się prezentuje. Oczywiście, nie najlepiej. Nawet, jeśli pomieszczenie jest wykończone, pomalowane, zaopatrzone w nowe meble itp. To, jeśli widzimy wystające kable, psuje to całą estetykę i wysiłek człowieka, który napracował się przy odremontowaniu pomieszczenia. Wiadomo, że u siebie w domu czy mieszkaniu nikt nie pozwoliłby sobie ani ekipie remontowej na coś tak karygodnego. Dlaczego więc nie ma nic przeciwko, widząc taką sytuację w swoim biurze, szkole oraz innych budynkach użyteczności publicznej gdzie jest np. dyrektorem? Zapewne, dlatego, że nie ma czasu się tym zająć lub po prostu nie obchodzi go to. A pomyśl, że wystarczyłoby użyć zwykłej listwy czy korytka i całe kable byłyby zamaskowane bardzo skutecznie.

Ukrywanie kabli w biurze

Jeśli pracujesz w biurze, z pewnością dbasz o swoje bezpieczeństwo i nie chcesz ulec żadnemu wypadkowi. Jeśli więc widzisz kable będące niezamaskowane, powinieneś to zgłosić do osoby o odpowiednim stanowisku, która jest za takie sprawy odpowiedzialna. Takie kable, to nie tylko niemiły wygląd, ale także niebezpieczeństwo zahaczenia go nogą czy zalania, nawet kawą lub herbatą. Jeśli osoba, której zgłoszono sprawę szuka wymówek, że to dużo pracy, postaraj się wytłumaczyć, że zwykłe listwy instalacyjne z PCV nie są ani drogie, ani trudne w montażu.

Maskowanie kabli w szkołach oraz budynkach użyteczności publicznej

Pracujesz w szkole, bibliotece czy innym miejscu gdzie non stop przewija się bardzo dużo dzieci? Jak wiadomo, potrzebują one ruchu i nigdy nie siedzą spokojnie, ale biegają po całym pomieszczeniu, przy okazji nie patrząc pod nogi. Jeśli w takim miejscu zauważyłeś kable, które pną się po ścianach nie będąc ukryte, powinieneś, czym prędzej taką sprawę zgłosić. Chodzi tu oczywiście o bezpieczeństwo pociech, które nie biorą pod uwagę porażenia prądem. Może się to skończyć nie tylko bardzo źle dla takiego dziecka, ale także dla opiekunki, która zostanie posądzona o nieupilnowanie szkraba. Zwracajmy, więc uwagę na takie rzeczy jak kable, ponieważ wystarczy schować je przy pomocy listwy instalacyjnej czy też korytka, wkrętów i kleju. Nie wymaga to wielkiego wysiłku, a chroni przed zagrożeniami płynącymi z porażenia prądem.

Autor