Nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny montowany podtynkowo

Jeśli posiadamy nowoczesny dom czy mieszkanie nie powinniśmy zostawiać starej instalacji, ponieważ będzie to psuło cały efekt i nasz wysiłek włożony w modernizacje pójdzie na marne. Najlepszą porą na zmianę osprzętu jest remont, ponieważ możemy dobrać wszelkie dodatki do siebie wraz z oświetleniem. Jeśli jednak jesteś już po remoncie możesz mieć nieco problem z osprzętem montowanym podtynkowo szczególnie, jeśli zamierzasz dokładać gniazdek czy łączników.

Planowanie instalacji

Tak samo jak podczas wykonywania remontu powinieneś wszystko przemyśleć pod względem instalacji. Rozmieszczenie jej elementów powinniśmy zaplanować bardzo dokładnie, aby w przyszłości nie trzeba było przerabiać instalacji, dokładać gniazdek itp., Co jeśli zdecydujemy się później na większą liczbę gniazdek? I tu właśnie zaczynają się schody, ponieważ żeby ich dołożyć, trzeba będzie przerabiać całą instalację, ponieważ obecna może nie wytrzymać obciążenia, jakie spowodujemy.

Rodzaje puszek elektroinstalacyjnych

Puszki, są bardzo istotnym elementem instalacji, ponieważ znajdują się w niej obwody, które są połączone ze sobą. Jeśli chodzi o instalacje podtynkową to dodatkowo służą one do osadzenia gniazd oraz łączników.  Możemy znaleźć puszki w przeróżnych kształtach – prostokąta, kwadratu, walca. Wyróżniamy kilek rodzajów puszek, które stosowane są zależnie od wybranego sposobu przeprowadzenia instalacji: podtynkowe bez pokrywki lub z pokrywką oraz natynkowe.

Jaki łącznik światła wybrać

Dla nowoczesnych domów najlepszym rozwiązaniem osprzętu montowanego podtynkowo jest ten, dzięki któremu mamy możliwość sterowania oświetleniem. Taki sprzęt znajdziemy nie tylko na polskim rynku, ale także zagranicznym, mamy wiec ogromny wybór rozwiązań począwszy od cen, poprzez różnorodność funkcji, kończąc na trwałości.  

Zdajesz sobie sprawę, że dla nowoczesnych wnętrz trzeba wybrać nowoczesne łączniki. Jeśli dominuje drewno, nie zamontujemy metalowych łączników i na odwrót. Starajmy się tak dopasować design, aby nie wymieszać ze sobą przeróżnych styli, ale zdecydować się na jeden i za nim podążać w kolejnych krokach modernizacji. Bardzo ważne jest również źródło światła, które nada naszemu wnętrzu uroku. 

 

Autor