Jak dobrać odpowiedni osprzęt elektroinstalacyjny do wystroju pomieszczenia?

Lubisz nowoczesne wnętrza? A może wolisz przytulne i małe? Bez względu na to, czego pasjonatem jesteś, starasz się dobrać tak dodatki i oświetlenie, aby spełniały Twoje oczekiwania. Jak jednak wszystko ogarnąć, kiedy zbliża się remont? Przede wszystkim trzeba wszelkie działania zaplanować, aby wiedzieć jak po kolei postępować i co kupić.

Zaczynamy oczywiście od podstaw, czyli malowania ścian. Trzeba jednak wiedzieć, jakie kolory chcemy mieć w swoim wnętrzu. Jeśli wolisz pokoje przytulne, ciepłe i uspokajające to postaw na barwy ciepłe jak np. żółty, pomarańczowy czy różowy. Jeśli jesteś pasjonatem wystroju bardziej wyszukanego i starasz się powiększyć pomieszczenie to zdecyduj na chłodne odcienie jak np. niebieski czy fioletowy. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydować się na barwę podstawową i według niej zmieniać odcienie.

Dodatki i ich kolory

Jaką barwę dodatków wybrać do wnętrza, jeśli już decydowaliśmy się na kolor ścian? Oczywiście, pasujące do nich. Jeśli będziemy mieć niebieski pokój z różowymi dodatkami to zachwycająco nie będzie się on prezentował. Musimy, więc zdecydować się na odcienie przybliżone do koloru ścian. W taki sam sposób dobieramy wszelki sprzęt elektroinstalacyjny. Jeśli zdecydujemy się na ciepłe kolory to łączniki czy gniazdka powinny być nieco zaokrąglone. Co więcej, powinny także dobrze komponować się z oświetleniem, a konkretnie z jego źródłem. Czyli skoro zdecydowaliśmy się na żyrandol z kryształami to nie montujemy do niego plastikowego łącznika. Starajmy się tak dobierać osprzęt, aby nie kłócił się z aranżacją wnętrza, ale nadawał stylu i uwidaczniał wszelkie zalety.

Oświetlenie

Dobranie kolorów to nie wszystko. Trzeba także zdecydować, jakiej barwy światło pasuje do danego pomieszczenia oraz jego stylu. Dzięki oświetleniu możemy eksperymentować z wielkościami wnętrza. Możemy tak je dobrać, aby powiększyć mały pokój, wydłużyć krótki czy tez stworzyć bardziej przytulny pokój dla dziecka. Wszystko zależy od naszej kreatywności i zaangażowania w wykończenie. 

 

Autor