Wybór sprzętu elektroinstalacyjnego

Właśnie wyremontowałeś lub postawiłeś dom? Zastanawiasz się, jakich łączników użyć, aby ładnie komponowały się z wnętrzem? Wiadomo, że na rynku znajdziemy tysiące rodzajów łączników jednak tylko niewielka ilość spełni nasze oczekiwania.

Ważny jest mnie tylko wygląd, ale funkcjonalność i wytrzymałość. Chodzi tu przede wszystkim o domy czy mieszkania gdzie urzędują dzieci. Wiadomo, że nie korzystają one z wszelkich urządzeń w sposób delikatny i zazwyczaj wygląda to tak, że próbują trafić w łącznik skacząc, mając przy okazji brudne ręce. Dlatego też, dla takich wnętrz ważne jest wykonanie, a dokładnie materiał, jakiego użyto. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby nie tylko był trwały, ale także łatwo było usunąć z niego zabrudzenia. Problem pojawia się przy tłustych lub wyjątkowo natrętnych plamach po soczkach, które niestety z tworzyw sztucznych nie chcą schodzić. Dlatego, warto przyjrzeć się łącznikom wykonywanym ze stali szlachetnej lub innego podobnego tworzywa, które łatwo utrzymać w czystości.

Łączniki do kuchni – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o kuchnię to mamy tu podobną sytuację jak w przypadku dzieci. Podczas robienia kolacji czy obiadu łatwo o trudne zabrudzenia. Także para ciągle obecna w kuchni może sprzyjać niszczeniu się tworzywa. Trzeba, więc znaleźć takie rozwiązanie, aby łącznik w kuchni był nie tylko stylowy i pasujący do wnętrza, ale także wykonany z materiału, który łatwo umyć z wszelkich zabrudzeń.

Łączniki w łazience

W przypadku łazienki, nie będziemy mieć do czynienia z dużą ilością trudno zmywalnych zabrudzeń. Jednak, jeśli chcemy wydobyć cały blask łazienki powinniśmy postawić na nowoczesność i funkcjonalność. Doskonałym wyborem w tym przypadku są łączniki o okrągłym elemencie centralnym oraz zaokrąglonych brzegach. Musimy zwrócić także uwagę na wytrzymałość, ponieważ nocne wycieczki do toalety mogą sprzyjać niszczeniu się kontaktu przez stukanie, podczas poszukiwania włącznika. 

 

Autor