Łączymy kolory – łączniki i gniazda elektryczne

Od czego startujemy z aranżacją nowego mieszkania? Oczywiście od zarysowana koncepcji. Zanim remont dobiegnie końca, warto mieć zaplanowane rozłożenie kolorów w poszczególnych pomieszczeniach. Jeśli chcesz, aby wnętrze twojego „gniazdka” było nie tylko przytulne, ale także wyjątkowo oryginalne powinieneś posiąść umiejętność łączenia ze sobą barw, tak, aby wszystkie elementy wystroju współgrały ze sobą.

Jak rozpocząć wybór kolorów

Podczas wybierania kolorów należy zdecydować się na barwę podstawową, czyli taką, która będzie dominująca. Kolejnym krokiem będzie dodawanie poszczególnych kolorów, które będą się komponować z podstawowym. Wiadomo, że nikt nie robi remontu, co 2 lata, więc żeby wnętrze nie znudziło się i nie straciło stylu należy tak dograć kolory, aby współpracowały ze sobą tworząc efekt, który będzie modny latami. Pamiętaj jednak, aby nie mieszać ze sobą barw ciepłych i zimnych. Wprowadzisz w ten sposób chaos, a końcowy wynik nie będzie zadowalający. Jeśli chcesz, aby pomieszczenie wydawało się większe, postaw na kolory zimne. Jeśli jednak jesteś fanem ciepła i przytulnych wnętrz to zastosuj ciepłe barwy.

Dodatki i wykończenia

Podobnie jak w przypadku kolorów postaraj się nie mieszać stylów. Postaw na harmonię i zacznij od zaplanowania stylu przewodniego. W zależności czy wolisz wysoki połysk, matowe dodatki, drewno czy metal, nie decyduj się na krzykliwe barwy, aby nie zepsuć efektu. Postaw raczej na kolory stonowane.

Łączniki oraz gniazdka

W zależności, na co się zdecydowaliśmy: metal, drewno, połysk itp. Musimy do tego dobrać również gniazdka i łączniki. Może być tak, że pasują poprzednie, znajdujące się w pomieszczeniu, ale jest to bardzo mało prawdopodobne, ponieważ zazwyczaj mamy do czynienia z dość staroświeckimi dodatkami.

Na rynku mamy ogromny wybór tego rodzaju wykończenia począwszy od plastikowych, aż do tych ze stali nierdzewnej. Jednak dopasować do wnętrza, musimy nie tylko tworzywo, ale także kształt. W bardziej łagodnych barwach sprawdzą się zarówno łączniki jak i gniazdka o kantach zaokrąglonych, zaś w pomieszczeniach o barwach zimnych możemy postawić na bardziej kwadratowy czy prostokątny kształt.

Autor